Dieta w chorobach tarczycy

Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, Hashimoto, nowotwór tarczycy to choroby, które można z powodzeniem wspomagać lub leczyć przy pomocy odpowiedniej diety.

Wiele osób poddaje się i jako jedyną formę leczenia uznaje farmaceutyki, przepisane przez lekarza. Z roku na rok często jednak wraz z postępem choroby konieczne jest zwiększanie dawek leków, objawy stają się bardziej dolegliwe i samopoczucie pacjentów pogarsza się.

Odpowiednio opracowany jadłospis i zmiany w stylu życia są w stanie znacznie poprawić jakość Twojego życia, zniwelować objawy, a także pomóc organizmowi walczyć z chorobą w naturalny sposób.

Pacjenci po pewnym czasie stosowania prawidłowej diety w chorobach tarczycy obserwują łagodniejszy przebieg choroby, czują zauważalną poprawę samopoczucia, a w dłuższej perspektywie udaje im się wspólnie z lekarzem doprowadzić do zmniejszenia dawek stosowanych leków.

W Internecie pełno jest „złotych rad”, a wśród wszelkich nowinek dietetycznych i zaleceń łatwo jest się zgubić. Pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które tam przeczytasz są wartościowe i wiarygodne.

Każdy człowiek jest inny, ma zupełnie różne potrzeby, upodobania, a uniwersalne zalecenia nie istnieją. Tylko indywidualne podejście, które oprócz powyższych uwzględnia również przebieg choroby, ma sens.

Zapraszam Cię do współpracy!

Jeśli błądzisz w gąszczu informacji lub chcesz dowiedzieć się jak powinna wyglądać odpowiednia dieta w Twojej chorobie – napisz do mnie i umówienia się na konsultację.

Zapoznaj się z informacją o mnie (znajdziesz tam również opinie moich klientów).