Dieta w alergiach pokarmowych

Alergie pokarmowe stoją dzisiaj na czele listy powodów, dla których pacjenci zgłaszają się do dietetyka.

Pojawiają się niespodziewanie, w różnym wieku, niekoniecznie u dzieci czy nastolatków, a coraz częściej u osób dorosłych lub w podeszłym wieku.

Podstawą jest oczywiście właściwa diagnoza i komplet badań zleconych przez lekarza, które pomogą ustalić, gdzie tkwi problem.

Odpowiednie leczenie obejmuje również dietę eliminacyjną, której właściwe zaplanowanie dla osoby początkującej może być bardzo trudne. Nie chodzi bowiem tylko o wykluczenie alergizujących produktów, a o ich właściwe zastąpienie w jadłospisie. Dzięki temu możliwe jest zachowanie zdrowia i uniknięcie niedoborów witamin czy składników mineralnych.

W Internecie znaleźć można wiele rad i zaleceń, a wśród wszelkich nowinek łatwo jest się zgubić. Pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które tam przeczytasz są wartościowe i wiarygodne. Każdy bowiem może napisać dzisiaj post na swoim blogu, nieważne czy jest specjalistą w danej dziedzinie.

W dietetyce ważne jest podejście holistyczne, indywidualne, ale także uwzględnienie wiedzy medycznej, bez której można czasami jeszcze bardziej sobie zaszkodzić.

Zapraszam Cię do współpracy!

Jeśli błądzisz w gąszczu informacji lub chcesz dowiedzieć się jak powinna wyglądać odpowiednia dieta w Twojej chorobie – zachęcam do umówienia się na konsultację.

Zapoznaj się z informacją o mnie (znajdziesz tam również opinie moich klientów).